Naujienos

Premjeras Algirdas Butkevičius: Ką socialdemokratai nuveiks Seime?

Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus kalba Lietuvos Respublikos Seimo VIII (pavasario) sesijos plenariniame atidarymo posėdyje.

Juras Požela paskirtas sveikatos apsaugos ministru

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį paskyrė socialdemokratą Jurą Poželą naujuoju sveikatos apsaugos ministru.

J. Požela: "Jaunystė yra tokia problema, kuri labai greitai praeina"

Socialdemokratų siūlomas kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus Juras Požela sako, kad likę aštuoni mėnesiai iki rinkimų – pats tas laikas, kurio pakaktų visoms pagrindinėms partijoms susitarti dėl pokyčių sveikatos sistemoje.

Nuomonės

M. A. Pavilionienė. Kodėl Moterų diena nėra moterų džiaugsmo šventė

Tarptautinę moterų solidarumo dieną, Kovo 8- ąją, moterys buriasi tam, kad pagerbtų tas pasaulio ir Lietuvos asmenybes, kurių nenuilstamos ir pasiaukojančios veiklos dėka šiandien galime aptarti pasaulinio ir nacionalinio moterų judėjimo laimėjimus ir tai, ką šiuolaikinėje visuomenėje skirtingų kartų moterys ir vyrai turėtų padaryti, kad greičiau nyktų lyčių nelygybė. 

G. Purvaneckienė. Skirtingas požiūris į moterų nuopelnus istorijoje

Kalbant apie Tarptautinę Moters dieną vis dažniau užsimenama, kad Lietuvos moterų nuopelnai istorijoje nepakankamai įvertinti. Visiškai sutinku. Kaip mes vertiname moterų nuopelnus? Ar vienodai su vyrų nuopelnais, ar kitaip?

Premjeras A.Butkevičius apie politinę situaciją ir santykius su prezidente. Interviu LRT televizijos laidoje "Dėmesio centre" >>

O. Leiputė. Valstybės pinigai – konservatorių karalienei šelpti? Chronologija ir faktai

Praėjusią savaitę viešas kurortinių baltinių skalbimo spektaklis net įgavo „bulvarinio skaitalo“ pavidalą. 
Keista, kad neaiškiomis aplinkybėmis paviešintas Druskininkų mero Ričardo Malinausko ir jo kalbinamųjų telefoninių pokalbių turinys aptarinėjamas lyg žinutės iš Holivudo žvaigždžių gyvenimo. Betrūksta tik pikantiškų asmeninio gyvenimo detalių.

Naujienos

Premjeras A. Butkevičius: "Priemones prieš nesaugią Astravo AE turi įvertinti specialistai"

Lietuvoje vyksta diskusijos dėl netoli sienos su Lietuva Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės saugumo klausimo. Astravo jėgainės saugumo Lietuvai kontekste diskutuojama apie įvairius techninius sprendimus, tačiau daugiausia kalba politikai, o ne ekspertai.

D. Pavalkis. Streikas užgeso, problemos liko

Mokytojai visose šalyse yra dažniausiai gerbiama, išsilavinusi ir gerai organizuota visuomenės dalis. Mokytojų nepasitenkinimas yra vienas baisiausių visuomenės, ypač jaunų žmonių, moralinio ugdymo priešų. 

D. Petrošius. Lietuvai būtinas nepriklausomas prokuroras

Neįvelkime į politinius žaidimus specialiųjų tarnybų. Tai kelias į niekur. Kol taip bus, tikėtis, kad neliks politinės korupcijos, nereikia. Priešingai, skandalai ir skandaliukai tik didina politinės korupcijos galimybes.

LSDP siūlo konservatoriams įvertinti TS-LKD lyderio vaidmenį jo šeimos versle dėl galimos žalos valstybei

Lietuvos socialdemokratų partijos valdyba (toliau – LSDP valdyba) kreipėsi Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partiją (toliau – TS – LKD), prašydama įvertinti jos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio galimą įtaką valstybės įmonei, proteguojant Landsbergių šeimos verslą.

A. Komtrimienė. Belaukiant gandrų

Eurostato leidinio „Europos jaunimas šiandien“ duomenimis, 2014 metais ES vaikų iki 15 metų buvo 10 mln. mažiau nei 1994 metais. Per pastaruosius 20 metų procentinė vaikų dalis tarp visų gyventojų sumažėjo visose ES valstybėse narėse, išskyrus Daniją. 2014 metais ES vaikai sudarė 15,6 proc. visų gyventojų (1994 m. – 18,6 proc.), Lietuvoje – 14,6 procento.

Melagingi gandai – juodosios opozicinių jėgų technologijos

Valstybinė mokesčių inspekcija paneigė kai kurių žiniasklaidos priemonių ir opozicijos skleidžiamą melagingą informaciją apie neva kai kurių Lietuvos viešųjų asmenų turimas sąskaitas užsienio bankuose.

A. Sysas. Subliuškę tyrimų burbulai – taško skandalų autorius

Bliūkšta ir politikų atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai, ir dirbtinai išpūsti skandalų burbulai. Jų pūtėjai patiria fiasko, o tyrėjai kol kas taip ir neranda pagrindo tolimesniems procesiniams veiksmams.

Politologai apie aktualią situaciją. LRT televizijos laida "Dėmesio centre" >>
Daugiau naujienų >>